
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.01 mm |
| Width | 4.01 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.65 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 16 mW |
| Max Supply Voltage | 2.625 V |
| Min Supply Voltage | 2.375 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 16 |
| Operating Supply Current | 3.2 mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Supply Type | Single |
| Max Input Voltage | 5.1 V |
| Sampling Rate | 1 Msps |
| Integral Nonlinearity (INL) | 2.5 LSB |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Resolution | 2 B |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 91.5 dB |
| Differential Nonlinearity | 1 LSB |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Pseudo-Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI, DSP |
| Analog Supply Voltage | 2.375 V to 2.625 V |
| Max Digital Supply Voltage | 2.625 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.375 V |
| Reference Type | External |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
